МАЙСТЕР - КЛАС
Предметна зйомка
Day 1
1. Усі починають із банального правила третин.

І ми завжди говоримо про нього, бо саме правило третин підкаже вам напрямок думки. Дасть уникнути нудного розташування предмета в центрі. Для предметної фотографії це правило відіграє особливу роль, бо щоб надати фотографії динаміки, це один з найкращих прийомів.

Правило говорить, що найкраще розташовувати об'єкти вашої зйомки на лініях перетинів. Створюючи композицію в кадрі, просто тримайте цю сітку в голові.
Перш ніж почати, важливо дотримуватися простих правил, які дуже допоможуть вам у створенні предметної фотографії:
Правило третин
Дослідження показали, що людське око мимоволі обирає одну з точок, а не центр зображення, тобто, фактично "правило третин" - це одна з особливостей нашого зору. І ми будемо використовувати цю особливість для створення гармонії в кадрі.


2. Важливо бути зрозумілим і не відволікати увагу глядача на другорядні елементи або плутанину за відсутності візуальної ієрархії.

Кілька прийомів, як це зробити:

- Використовуємо метод гештальтпсихології - співвідношення фігури і фону, щоб чітко відокремити об'єкт зйомки від заднього плану.

- Використовуємо найбільшу область контрасту для виділення об'єкта вашої композиції. На стику найсвітлішого і найтемнішого виходить найбільший контраст і, щоб виділити об'єкт, активно використовуємо цей прийом.
- Використовуємо повторюваний ритм, коли один об'єкт повторює розташування або ритм іншого.
3. Пам'ятаємо про чистоту.
У кадрі можуть бути помітні найдрібніші порошинки, відбитки пальців на глянці, пом'ятий одяг, потертості на прикрасах тощо. Ретельно стежте за чистотою об'єктів, що знімаються, і фону.
Крім цього, не забувайте очищати оптику.



Для предметної зйомки дуже важливий фон, щоб полегшити вам завдання і дати напрямок для думок, наведемо приклади хороших фонів для предметної зйомки:

- імітація бетону, мармуру, каменю, цегли або реальні матеріали;
- аркуш білого або будь-якого кольорового ватману;
- дерево;
- тканина (бавовна, льон, органза, шовк, атлас);
- плед;
- трава;
- крафтовий папір;
- пакувальний папір;

Фон не повинен відволікати глядача від самої композиції. Його завдання - доповнити предмети в кадрі.

Об'єднуйте предмети однією історією

Якщо ви робите розкладку, то недостатньо зібрати всі речі в будинку на одному столі. Має бути спільна тема. Подумайте, які предмети у вас асоціюються з подорожами, сніданком, медитацією або робочою атмосферою.
Тема може бути будь-якою, головне, щоб вам вона відгукувалася.
Шукайте натхнення навколо себе.


Використовуйте природне світло

Робіть фотографії при природному освітленні. Найкраще вранці або рано ввечері. Яскраве денне сонце може залишити засвіти або занадто різкі тіні на фотографії.

Виберіть колірну палітру

Намагайтеся дотримуватися єдиної колірної тематики. Не обов'язково брати всі предмети одного й того ж кольору, але обрані вами кольори мають гармоніювати між собою. Знайти ідеальне поєднання допоможе колірне коло Іттена.
Коло Іттена
Є кілька прийомів у компонуванні кольору по колу Іттена, які стануть у пригоді вам у цьому уроці:

Одноколірна композиція - всі предмети однієї колірної гами. Наприклад, помаранчевої.
Одноколірна композиція
Тріада сусідів - коли ви берете три будь-які кольори, які є сусідами поруч один з одним у колі, наприклад синій, блакитний і бірюзовий.
Тріада сусідів
Контрастна пара - коли ви берете два протилежні кольори з кола.
Контрастна пара
Маленький секрет ідеальної композиції - це повторювані колірні акценти на різних предметах, якщо у вас їх буде кілька. Або використання однієї гами, так композиція відразу викликає відчуття балансу і гармонії.
Для чого ми зібралися тут? Щоб створювати класні кадри.

Тож обирайте для себе один або кілька прийомів для створення кадру та без зволікань приступайте!

Для створення класного кадру з будь-якими, навіть найпростішими предметами, такими як столові предмети, їжа (тут радимо більше звернути увагу на фрукти, ягоди та овочі), косметика, та й узагалі все, що спаде на думку або трапиться під руку, дуже підійде таке доповнення, як використання води. Вода може бути поточним струменем з крана, або ви можете знімати дрібні предмети, зануривши їх у воду в склянці, або більші предмети у ванні.
Не обов'язково щось занурювати, ви можете розлити воду на фон, на якому знімаєте.
Або додати крапель за допомогою пульверизатора на один або кілька предметів вашої композиції.
Крім води ви можете знімати предмети у фарбі, попередньо розвести її з водою в посуді достатнього розміру, щоб під час кадрування не було видно краю предмета, в якому ви знімаєте. Колір може бути будь-який, але пам'ятайте про гармонію поєднань. Завжди гарний вигляд має будь-який предмет на пастельних, бежевих або молочних відтінках.
Дуже магічно працює дим у кадрі. Ви можете запалити пахощі, Пало санто або просто запалити і загасити свічку, тут головне встигнути зафіксувати тонкий момент з димом.
Спробуйте використовувати дзеркало. Знімайте предмети як на ньому, так і біля нього, щоб ваша композиція відбивалася в дзеркалі і створювався ефект множення.
Створюйте живі метафори з підручних засобів. Наприклад, ви можете зобразити хмару за допомогою вати або піни, а дощ викласти з горіхів або голок.
Або зробити хмари з попкорну та дощ із зерен кукурудзи.
Спробуйте як фон використовувати звичайне борошно або пісок.
Красиво виглядає прийом, коли на гладко вирівняній поверхні робиться відбиток. Або є рух у вигляді борошна або піску, що падає зверху.
Використовуйте посуд з водою для створення оптичних спотворень предметів. Це завжди має ефектний вигляд.
Головне - обирайте для таких композицій нейтральні та однотонні фони.
Наше завдання на цьому уроці спробувати реалізувати найсміливіші і нестандартні ідеї з підручних засобів.

Беріть для кадру все, що вам сподобалося - від предметів на кухні, до предметів з вашого гардероба.
Чекаємо на ваші роботи в наших чатах!


І бажаємо вам творчих успіхів!
Аліса і Кирило